«Ära loobu võimalusest olla õnnelik!»

6217125, 6217124, 6212433
Aadress: Estonia pst 5-202

Mallorca kirjeldus

Mallorca saar  on üks neljast saarest Baleaaride saarestiku autonoomses piirkonnas. Baleaaride saarestik kuulub Hispaania Kuningriigi koosseisu. Kohalik baleaari keel on katalaani keele haru. Mahe vahemereline kliima, ilus loodus ja hotellide rohkus on kaasa aidanud selleks, et saarel luua üht Euroopa tähtsaimat suvitusparadiisi.

Mallorca Pealinn on  Palma de Mallorca, u 300 000 el.

Pindala
3640 km². Mallorca on Baleaari saarestiku (kogupindala 5040 km²) suurim saar Vahemere lääneosas. Saarestikku kuuluvad veel tuntud puhkekeskused Menorca (702 km²), Pitiuusi saared Ibiza (572 km²) ja Formentera (82 km²) ning mitmed pisikesed asustamata saared. Hispaania rannikul asuv Barcelona jääb 193 km kaugusele.

Kõrgeim mäetipp on  Puig Major, 1445 m

Rahvaarv
Baleaaridel elab kokku 785 000 in, neist 638 874 elab Mallorcal.

Vahemaad Palma de Mallorcast
Lennujaam 11 km
Playa de Palma 12 km
Magalluf 17 km
Valldemossa 18 km
Santa Ponca 22 km
Peguera 27 km
Soller 30 km
Cala Millor 71 km

Ajavahe
Mallorcal on kellaaeg Eesti ajast 1 tund taga.

Autorent
Mallorca on just sellise suurusega, et autoga jõuab kõik tähtsamad kohad rahulikult läbi sõita. Saarel on esindatud kõik suuremad rahvusvahelised autorendifirmad, aga samas võib soovija valida ka kohalike firmade hulgast, mis tavaliselt on hinnatasemelt pisut odavamad. Kontrollige täpselt, mis kuulub hinna sisse. Auto rentimiseks peab soovija olema vähemalt 21a vana (kallimate markide ja minibusside puhul 25a) ja omanud sõidulube vähemalt aasta. Renditud autot ei või transportida ühelt saarelt teisele. Tasub meeles pidada, et mägiteedel on palju mõttekam rentida kas mootorratas, mopeed või dziip. Bensiiniliitri hind algab 13 kroonist. Autorendi hinnad suvisel kõrghooajal algavad 500-st kroonis päeva kohta.

Ilm
kuuma suve ja pehme talvega vahemereline kliima, kõige kuumemad kuud on juuli ja august, mil päevane õhutemperatuur on 29-35 kraadi.

keskmine päevane temperatuur
mai juuni juuli
22 26 29
keskmine merevee temperatuur
17 20 23
Keel
Mallorcal on katalaani (kataloonia) ja hispaania, turismipiirkondades saab hakkama inglise ja saksa keelega. Katalaani keel kuulub romaani keelte hulka. Põhiline kasutusala lisaks Baleaaridele on Kataloonia (mandri-Hispaania Pürenee poolsaare idaosas), keskus Barcelona. Tänava- ja kohanimed on antud mõlemas keeles. Mallorcal elab väga palju ka sakslasi ja inglasi.

Rannad
Mallorcal on palju ilusaid liivarandu, millele on iseloomulikud heledad, kuldsed liivad. Vaid üksikutes randades on liiv veidi jämedam ja kruusasem. Suurimad rannad asuvad saare lõuna- ja idaosas. Põhjas on parimad rannad Alcudias. Lõunas on suurim Playa de Palma liivarand, mis on ligi 5 km pikk. Idarannikul on palju väikseid kaljudevahelisi maalilisi liivaseid lahesoppe (hisp k cala). Rannad on hästi varustatud kõige turistidele vajalikuga: on baarid ja söögikohad, parklad, pakutakse erinevaid veespordivõimalusi. Rannatoolid ja varjud on tasulised (u 5 €).

Ööelu
Ööelu Mallorcal on väga aktiivne. Palju erinevaid ööklubisid ja diskoteeke. Kõrghooajal juunist augustini võivad mitmed paigad olla ülerahvastatud. Palmast 18 km kaugusel Magallufis on suure restoraniga kasiino. Sissepääs klubidesse ja diskodesse on tasuline - u 10 - 15 € ning mõnel pool sisaldab 1-2 jooki.

Internetilingid
www.red2000.com/spain/baleares/mallorca/
www.mallorcaweb.com/eng/
www.balearics.com/

Viisa: Eesti kodanikule kuni 3 kuud viisavabad Hispaania, Kreeka, Portugal.
Reisida saab nii kehtiva passi kui ka ID-kaardi alusel.

Ka Vene kodanikele (punane pass) ja halli välismaalase passi omanikele on alates 21.12.2007 Schengeni riigid (k.a. meie sihtkohad Hispaania, Kreeka ja Portugal) viisavabad juhul, kui on olemas kas alaline või tähtajaline Eesti elamisluba.

Rohkem infot Schengeni viisaruumi kohta leiate:
http://www.vm.ee/est/kat_428/9155.html
http://www.vm.ee/est/kat_428/8997.html

Mallorca kuurordid

Ca'n Picafort 

Elanike arv ja vahemaad
Ca'n Picafort u 8 000 el
Alcudia 12 km
Puerto de Pollensa 21 km
Sa Pobla 14 km
Muro 15 km
Santa Margalida 10 km
Manacor 30 km
Palma 60 km

Ca'n Picaforti Rannad

Alcudia lahe kauni liivaga randades on laugelt sügavaks minev merepõhi, mis sobib suurepäraselt lastega peredele. 14 km pikkune rand kulgeb Alcudiast kuni Ca'n Picafortini.
Ca'n Picaforti rannas on snäkkbaarid, saab tegeleda veesuusatamise ja lainelauasõiduga ning sõita baani- või pedaalipaadiga.  Kaks lamamistooli ja üks vari maksab u 10 eur/päev.

Vaatamisväärsused Ca'n Picaforti lähiümbruses

Alcudia kuulsaimad vaatamisväärsused on Rooma - aegsed linnavaremed, turg ning amfiteater. Alcudia keskusest leiame kauni Sant Jaume kiriku.
Formentori poolsaarelt ja majakast avanevad ümbruskonnale kaunid vaated.
Ca'n Picafortis puhates tasuks minna 11 km sisemaa poole paiknevasse kunsti- ja rahulembesesse Pollensa linnakesse.
Ca'n Picafortist u 6 km kaugusel paiknev Albufera looduspark on lindude kaitsela, mis pakub just kevadel linnuvaatlejatele palju põnevat. Looduspargis on ka märgistatud matkarajad.

Alcudia

Elanike arv ja vahemaad Alcudiast
Alcudia u 19 500 el
Can Picafort 12 km
Puerto de Pollensa 9 km
Sa Pobla 15 km
Muro 20 km
Santa Margalida 20 km
Manacor 39 km
Palma 58 km
Lennujaam u 60 km

Alcudia Rannad
Alcudia lahe ehk Bahia de Alcudia rannik kuulub saare kauneimate hulka. 14 km pikkuse kauni valge liivaga rannajoone ühes otsas on Acudia ning teises Ca'n Picaforti kuurort. Vesi läheb aeglaselt sügavaks, seega sobib suurepäraselt ka lastega peredele.
Paar kilomeetrit Alcudiast Pollenca pool paikneb Playa de Mal Pasi rand, mida peetakse üheks piirkonna parimaks rannaks. S´Illoti väikeste kividega rannariba sobib ideaalselt snorkeldamiseks.  Randades on söögi- ja joogikohti, saab tegeleda veesuusatamisega, sõita banaani- ja pedaalipaadiga. Alcudia rannal on ka rannavollevõrgud.
Kahe rannatooli ja ühe päikesevarju rent maksab u 10 €.

Vaatamisväärsused Alcudia lähiümbruses
Alcudia kuulsaimad vaatamisväärsused on Rooma - aegsed linnavaremed, turg ning amfiteater. Alcudia keskusest leiame kauni Sant Jaume kiriku.
Formentori poolsaarelt ja majakast avanevad ümbruskonnale kaunid vaated.
Alcudias puhates tasuks minna 11 km sisemaa poole paiknevasse kunsti- ja rahulembesesse Pollensa linnakesse.
Puerto de Alcudia jahisadamast u 6 km kaugusel paiknev Albufera looduspark on lindude kaitsela, mis pakub just kevadel linnuvaatlejatele palju põnevat. Looduspargis on ka märgistatud matkarajad.

Magaluf

Elanike arv ja vahemaad Magallufist
Magalluf u 4350 el
Palma Nova 3 km
Cala Mayor 12 km
Palma 18 km
Santa Ponsa 9 km
Soller 40 km
Alcudia 71 km
Cala d'Or 83 km

Rannad
Magallufi pikal liivarannal on olemas kõik vajalikud rannatennused - lamamistoolid, varjud ja dušid. Rannatänava ääres on restoranid, baarid ning väikesed kauplused.

Vaatamisväärsused Magallufi lähiümbruses
Enamik vaatamisväärsusi paikneb pealinn Palmas. Vaatamist väärivad kindlasti Bellveri kindlus, Palma katedraal ja kunagine mauri kuningate palee La Almudaina.
Pealinna ja selle vaatamisväärsustega on mugav tutvust teha Palma City Sightseeing- hop on hop off bussiga. Bussisõidu jooksul tehakse 16 peatust, mille jooksul saab maha minna ja pärast jälle peale tagasi tulla. Ekskursiooni saab jälgida kõrvaklappidega, mille kaudu edastatakse teksti 8-s erinevas keeles.

Santa Ponsa

Elanike arv ja vahemaad Santa Ponsast
Santa Ponsa u 11 500 el
Palma Nova 6 km
Magaluf 6 km
Andtratx 15 km
Palma 20 km
Valldemossa 35 km
Soller 50 km
Cala d'Or 85 km

Rannad

Santa Ponsa keskuse  on puhas ja kaunis liivarand. Merepõhi läheb laugelt sügavaks, seega sobib hästi lastega peredele. Rannas on lamamistoolide ja varjude rent. U km eemal on teine, väiksem ranna-ala. Palma Nova ja Magallufi pikkad liivarannad jäävad Santa Ponsast u 6 km kaugusele.

Santa Ponsa Vaatamisväärsused

La Almudaina oli ammustel aegadel mauri kuningate palee, kus Mallorca kuningad elasid 1200-1300 aastatel. Vaatmisväärsuste hulka kuuluvad maalid, mööbel, gooti stiilis Santa Ana kabel ja 15 sajandist pärit altarimaal.
Bellveri kindlus ehitati 14. sajandil Mallorca kuninga Jaime II käsul ning Pedro Salvàni juhtimisel. Kindlusloss oli kunagi Mallorca kuningate suveresidents, hiljem asus seal vangla ja rahapada. Katuseterrasilt avaneb imeline panoraamvaade Palma linnale. Muuseumis eksponeeritakse väljakaevamistel leitud esemed. Kindluslossi pääseb autoga, Palma City Sightseeing bussiga ning jalgsi treppidest või mööda kaunist loodusrada.
La Almudaina kaar ja Araabia saun on ainsad mälestusmärgid, mis on säilinud araablaste valitsemisajast.

Palma Nova

Elanike arv ja vahemaad Palma Novast
Palma Nova u 7 300 el
Cala Mayor 9 km
Palma 15 km
Valldemossa 29 km
Santa Ponsa 11 km
Soller 35 km
Alcudia 68 km
Cala d'Or 80 km

Palma Nova Rannad
Palma Nova pikal ja laugelt süveneval rannal on olemas kõik vajalikud rannatennused - lamamistoolid, varjud ja dušid. Rannatänava ääres on restoranid, baarid ning väikesed kauplused.

Vaatamisväärsused Palma Nova lähiümbruses
Enamik vaatamisväärsusi paikneb pealinnas Palmas. Vaatamist väärivad kindlasti Bellveri kindlus, Palma katedraal ning kunagine mauri kuningate palee La Almudaina.
Pealinna ja selle vaatamisväärsustega on mugav tutvust teha Palma City Sightseeing- hop on hop off bussiga. Bussisõidu jooksul tehakse 16 peatust, mille jooksul saab maha minna ja pärast jälle peale tagasi tulla. Ekskursiooni saab jälgida kõrvaklappidega, mille kaudu edastatakse teksti 8-s erinevas keeles.


 
 
© 2018 Ljuna Tours OÜ
All rights reserved
 
Telefon:(+372) 6 217 027, 6 217 123, 6 217 124, 6 212 433, 6 217 125
E-mail:info@ljunatours.ee
Estonia pst 5 - 202, Tallinn
10143, ESTONIA
Reg nr 10780849
KMKR EE100729524
Back to Top