«Ära loobu võimalusest olla õnnelik!»

6217125, 6217124, 6212433
Aadress: Estonia pst 5-202

Riigist

TAI, ÜLDINFO
Tai on üks populaarsemaid ja külastatavamaid kuurorteid Maailamas – 20 aastat tagasi reisimine Taisse ei olnud nii populaarne kui tänapäeval. Ajad on kindlasti muutunud. Erinevad Tai kuurortid pakuvad külalistele palju erinevaid majutusvõimalusi: luksuslikest 5* hotellidest Bangkokis kuni bungalow majakesteni saartel, näiteks Koh Samuil või Koh Sametil, majutusvariante on tõesti palju. Imeilus loodus, sõbralikud kohalikud, suurepärane kliima – Tai pakub nii palju rõõmu igale külastajale. Ühest korrast kindlasti ei piisa, et kõik ära vaadata ja avastada. Inimesed, kes on Tais käinud, kindlasti leiavad aja ning võimaluse tulla tagasi ja avastada rohkem uusi ja põnevaid kohti.
BANGKOK
Tere tulemast Tai Kuningriigi pealinna – Bangkoki. Bangkok – “Inglite linn”. Linnas elas 2008. aastal ametlikult 9,1 mljnt elanikku, kuigi tegelik arv võis ulatuda 12 miljonini. Bangkok – kultuurne fenomeen, shoppingu paradiis ja turistidele ehtne pärl. Bangkok on üks kontrastseimatest linnadest kogu Aasiast. Kiiresti arenev, pulseeriv ja naeratav, miljoni elanikuga linn. Tule ja leia see, mida Sa oled otsinud: ajaloolilised templid, maailma kuulsate kettide hotellid, kohalikud turud, suurepärased shoppingu võimalused ja ööelu – see on ainult väike osa sellest, millega Bangkok võib üllatada. Tule ja naudi maitseelamusi viie tärni restoranis või kruiisil Chao Phraya jõel, need elamused jäävad Sulle kauaks meelde. Kui aga soovid suure linna elu nautida kõrgemalt, palun, Sind ootavad erinevad katusebaarid, mis asuvad hotellide katustel, näiteks korrustel 30 või 65. Sellistest kohtadest avaneb meeletult ilus vaade kogu linna peale. Oled oodatud sinna õhtusel ajal, siis kui päike hakkab vaikselt loojuma, siis kui suurlinna tormiline elu jääb allapoole, kui linna tuled hakkavad vaikselt valgustama erikujulisi hooneid – lihtsalt ole ja naudi seda hetke.
ÜHISTRANSPORT BANGKOKIS
Suures linnas peab kindlasti arvestama liiklusega – ummikud! Ütle liiklusummikutele “head aega” ja vali liikumiseks BTS Skytrain rongi. Rong, mille sõiduteed on ehitatud maast mitme meetri kõrgusele, on levinud sõiduvahend kohalike elanike seas, nii ka turistidel.
Ütle “head aega” liiklusummikutele tänu linna modernsele, mugavale ja kiirele rongisüsteemile, mille võrgustik on lai ning rongide sõidugraafikud on tihedad. Juhul kui soovid kasutada veetranspordi, on saadaval jõetaksod.
Ükskõik milline Bangkoki visiit sul ka poleks, kas ärireis või puhkusereis, Bangkok pakub alati avastamisrõõmu ning erinevaid võimalusi, erinevatele suurlinna külalistele.
BTS rongiliinid on läbimõeldud nii, et igaüks leiaks enda jaoks kõige mugavama ja kiireima viisi sõita vajalikku sihtkohta. BTS rongide maksumus sõltub sellest mitu peatust sa soovid sõita, loomulikult mida kaugemale sa suundud, seda rohkem maksab pilet.
BTS rongiliine on kaks. Esimene, Silom Line, jookseb läänest (west) lõuna poole, National Stadiumi, mis asub Siam shoppingu piirkonnas, Wongwian Yai poole.
Teine liin on Sukhumvit Line, liin jookseb põhjast ida poole, Mo Chit’ist Bearing’I poole.
Mõlemad BTS liinid saavad kokku Siam peatuses, kus on võimalik ronge vahetada.
Rongid liiguvad teatud ajavahemike tagant ja iga 3-6 minuti järel saabub uus rong. Rongid liiguvad alates 06:30 hommikust kuni südaööni. BTS hinnakirjad algavad 15 THB’st (Thai Baht) ühe sõidetud peatuse kohta.
Palume arvestada sellega, et tipptunnil rongid võivad olla väga täis. Juhul kui teil on  minek kontserdile või broneeritud lauaga restorani, soovime lahkuda hotellist varakult. Tipptundid on ajavahemikul 07:00-09:00 ja 16:00-19:00
SUVARNABHUMI INTERNATIONAL AIRPORT
Rahvusvaheline lennujaam, Suvarnabhumi International Airport, asub orienteeruvalt 36km kaugusel Bangkoki kesklinnast. Suvarnabhumi lennujaam on kaasaegne ja modernne õhuvärav, mis teenindab igapäev tuhandeid lennukeid ja on oma disaini ning mugavuste poolest kõrgelt hinnatud. Bangkoki lennujaama territoorium on umbes 32 km².
Lennujaamast mööda jooksevad kiirmaanteed 34 ja 7. Samuti on olemas oma rongiliini, millega saab kiirelt ning mugavalt kesklinna ainult 15 minutiga. Bangkoki infrastruktuur on hästi arenenud ning mõeldes suurlinna elanike arvu peale, ilma selleta kuidagi hakkama ei saaks. Juhul, kui sa reisid transiitreisijana ja Bangkok on ajutine peatus, Suvarnabhumi lennujaam on ideaalne koht selleks, et oma peatuse ajal ennast mugavalt tunda. Kui sinu järgmine lend väljub alles mitme tunni pärast, saad sellel aja puhata lennujaama hotellis, mis asub neljandal korrusel ja mille nimi onLouis Dayrooms. Selles hotellis ei maksta mitte veedetud ööde eest vaid arvestus käib tundide kaupa. See on suurepärane võimalus enne või pärast pikka lendu ennast välja puhata. Muideks, Suvarnabhumi lennujaama tuntakse kogu maailmas kui ühte parimatest ja ilusamatest lennujaamadest.
CHECK-IN SUVARNABHUMI LENNUJAAMAS
Lennujaama saabudes peab läbima check-ini. Kõikide lennufirmade check-ini esindused asuvad väljuvate lendude terminaalis, neljandal korrusel. Kõik check-ini lauad jagatud erinevate ridade kaupa ja määratud tähtedega, näiteks kui sa oled minemas Tai siselennule, pead sa valima read tähtedega B kuni C. Rida A on ainult Thai Airways Royal First Class ja  Royal Silk Class reisijatele. Rahvusvahelistele lendude puhul pead suunduma ridadesse D kuni W. Palume arvestada ka sellega, et enne lendu soovitame olla lennujaamas vähemalt 2,5 tundi varem, juhul kui sul on rahvusvaheline lend ja vähemalt 1,5 tundi varem kui sul on siselend.
TRANSFEER SUVARNABHUMI LENNUJAAMAS
Lennujaamas on olemas tasuta transfeerteenus. Buss sõidab lennujaama ja bussiterminali vahel. Bussiterminalist on võimalik võtta bussid linnakeskusesse.. Teenus on saadaval ööpäevaringselt ning selle eest raha ei küsita.
LENNUJAAMA PIIRIPUNKTI LÄBIMINE, VIISA KONTROLL
Bangkoki saabudes tuleb suunduda viisakontrolli. Kui sinu visa on tehtud varem, ole valmis võtma järjekorda ja pane valmis kõik vajalikud dokumendid, et kontroll läheks kiirelt ning sujuvalt. Kui aga soovid visa taotleda kohapeal (see on lubatud ainult EV passidele ja kui sinu viibimise aeg Tais ei ole kauem kui 15 päeva) siis palun suundu “visa on arrival” lauda. Seal ulatatakse sulle ankeet, mis tuleb ära täita ning seejärel täidetud dokumentidega suunatakse sind passikontrolli, kus vormistatakse ka ajutine viisa. Pärast seda kui kõik vajalikud dokumendid on vormistatud ja kõik kontrollpunktid läbitud, tuleb saabuvate lendude tabloolt otsida, milline pagasilint teenib sinu lendu. Tuleks jääda rahulikuks, tavaliselt selleks ajaks kui kontrollpunktid on läbitud on ka kogu pagas jõudnu lindile ja on reisijatele kättesaadav. Soovime juhtida teie tähelepanu ka sellele, et olenevalt saabuvate lendude arvust, võivad tekkida lennujaamas päris pikad järjekorrad seljuhul soovitame varuda kannatust.
TAKSO, MUGAVALT JA KIIRELT KOHALE
Pagas käes,  on võimalus edasi suunduda terminali esimesele korrusele kust võid leida taksopeatuse. Seal olles tuleks lihtsalt võtta järjekorda ja kui on käes sinu kord, tuleks administraatorile edastada info oma lõpppunkti kohta.
Administrator väljastab sulle dokumendi ja taksojuht suunab sind autosse. Taksode hinnad on fikseeritud kuid peab arvestama sellega, et taksojuhile peab maksma lisaks (teenustasu), mis on orienteeruvalt 50 THB. Lennujaama taksoteenus on saadaval ööpäevaringselt.

Rahvaarv: 65 444 371 inimest

Pindala: 514 000 km²

Pealinn: Bangkok

Üldinfo: Taimaa on tuhande templi ja tuhande naeratuse maa, vabade ja uhkete inimeste maa. Kujult meenutab Tai kuningriik elevandi pead, mille nägu on pööratud Birma poole, kõrvad Laose ja Kambodja poole, aga lont jääb Andamani mere ja Siiamai lahe vahele kuni Malaisia piirini. Kas pole selle võluva maa kirjeldus võluvalt poeetiline? Jumalad on andnud Taimaale kõik - see on lõpmatult mitmekesine kõrgete mägede, puhaste jõgede, läbimatute vihmametsade, eksootiliste loomade ja taimedega maa. Orhideede ja siniste salapäraste sirendavate safiiride maa, kus templite maaliliste katuste nõeljad tornid tungivad põhjatusse sinisesse taevasse, aga päike on imeline ja erakordselt ere. Teid ootab ees kohtumine ebatavalise kuningriigi, igavese suve ja sooja ookeaniga, kus võib unustada kõik oma mured. Sõitke siia ja te tunnete, et olete oodatud.

Geograafia: Tai kuningriik asub Lõuna-Aasia südames. Põhjas on mäed ja metsad, Kesk-Tais suured riisipõllud, lõunas troopilised saared ja liivarannad. Ulatub põhjast lõunasse 1585 km ja idast läände 821 km. Rannajoone pikkus 1900 km. Piirneb põhjast ja läänest piki Salweeni jõge Myanmariga, põhjast ja idast piki Mekongi jõge Laosega, kagust Kambodžaga ning lõunast Kra maakitsuse kaudu Malaisiaga. Riigis on 76 provintsi, millest 6 piirnevad India ookeaniga, 18 aga Vaikse ookeaniga ning ülejäänud jäävad sisemaale. Phuket ja Krabi jäävad India ookeani äärde, enamus Taimaast, s.h. Pattaya, Rayong, Samui saar, Hua- Hin ja Cha-Am Vaikse ookeani Lõuna-Hiina mere äärde. Sõna thai tähendab tai keeles vaba. Sama sõna tähistab ka tai rahvast, mistõttu osa elanikest, eriti suur hiina vähemus, kasutab endiselt nime Siiam.

Riigikord: Konstitutsiooniline monarhia. Valitsev kuningas on Rama IX.

Usk: 94% budism, 4% islam, 1% muud usundid.

Keel: Räägitakse tai keelt, mis kuulub hiina-tiibeti keelkonda. Inglise ja mõnda muud euroopa keelt räägitakse enamus hotellides, kauplustes ja restoranides.

Kliima: Tais on troopiline kliima. Tailased ise naljatavad, et Tais on 2 aastaaega: kuum ja veelgi kuumem. Tegelikkuses aasta jaotatakse kolmeks: kuum ja kuiv veebruarist maini (keskmine temperatuur 34C ja 75% niiskust), vihmaaeg koos vahelduva päikese paistega juunist oktoobrini (keskmine ööpäevane temperatuur 29C ja 87 % niiskust) ning külm hooaeg novembrist veebruarini (keskmine ööpäevane temperatuur 32C). Merevesi on aastaringselt 28 kraadi.

Loodus: Tai loodus on võimas. Võimalik on uudistada paarsada miljonit aastat vanu unikaalseid karstistruktuure või põigata võimsatesse vihmametsadesse, mis on vanemad kui Amazonase omad. Suur osa metsadest on kuulutatud rahvusparkideks ja oluliselt on piiratud ebaseaduslikku metsaraiet. Mekongi jõe kaldjoont järgivas Tai põhjaosas leidub kõige kauneimaid maastikke, kus kasvab kuni 1300 orhideeliiki, alates kuulsast Paphiopediumist ja elegantsest Miss Udorn Sunshine’nsti. 
Tai rannik ja saarestikud oma palmide ja rohekassinise veega kutsuvad esile tõelise eufooria. Tai lõunaosa, mis ulatub kitsa ribana Malaisiani, annab võimaluse valida merede ja randade vahel. Rannikute vahele jääb viljakas maismaa riisipõldude, kookose- ja kautšukipuuistandustega. 
Tai sobib väga erineva maitsega reisijatele. Põhjuseid, mille hulgast valida, on piisavalt: põhjamaalase jaoks eksootiline Aasia kultuur, iidne templiarhitektuur, budism, suursugused kuninglikud paleed, lopsakas troopiline loodus, garanteeritult soe ilm, liivarannad ja rahvusvahelised kuurordid, metropol Bangkok, ööelu, soodne hinnatase. Bangkok ja rannakuurordid pakuvad hea kombinatsiooni kultuuriväärtustest, suurlinnamelust ja lõõgastavast rannapuhkusest. Ilm on pidevalt soe ning merevesi stabiilne, loodus eksootiline ja lopsakas. Hinnad on taskukohased ja ostuvõimalused mitmekesised, alates turgudest kuni kõrgtasemeliste kaubamajadeni. 
Kohalik köök on väga rikkalik ja pakub tohutul hulgal eksootilisi maitseelamusi vägagi soodsa hinnaga. Eriti soovitame värskeid mereande, mille valik on äärmiselt mitmekesine ning mida te Eestist mõistliku hinna eest kunagi ei leia. Tais on mitmekülgne valik vabaaja veetmise võimalusi 24 tunniks ööpäevas – seda nii sportlike puhkuse eelistajatele kui lõbutsemishimulistele. Võimalik on valida kultuuri ja ajalugu tutvustavaid ekskursioone, nautida troopilist merd erinevatel laevasõitudel, teha retki dzhunglisse ja sõita elevandi seljas, mängida golfi või tennist, lõbutseda diskoteekides ja muusikabaarides.

Köök: Head toitu leidub Tais kõikjal. Suurem osa tailastest sööb kogu päeva. Tai toit on äärmiselt erinev tavapärasest, aga see eest väga maitsev. Toit on kohati väga tuline, millele annab vürtsi punane tšilli pipar, aga ka sellega on võimalik harjuda. Tellimisel öeldud mai phet , mis tähendab mitte terav, annab tulemuseks valiku mahedamaid maitseid, mille hulgast võib leida kookospiima magususe, küüslaugu, värske sidrunirohu, muskaatpähkli kirbuse või kala soolasuse. 
Mereäärsetes piirkondades on võimalik maiustada tõeliselt maitsvate mereandidega. Krevetid, krabid, kalmaarid, kaheksajalad ja igat sorti kalad ning neist valmistatud erinevad road viivad keele alla. Hinnatase toidul on umbes poole odavam kui Eestis. Erandiks on kuurortpiirkonnad, kus hinnatase võib olla ka Tallinna tasemel. Toidumüüjad palistavad tänavaid kõikjal. Kohalikud turud kihavad kuivatatud liha, pähkleid, puuvilju ja maiustusi pakkuvatest kauplustest. Traditsiooniliselt süüakse suppi kogu toidukorra jooksul. Alustada võiks siiski mahedamast, et siis edaspidi jõuda seasisikonnast keedetud supi või tšillini.


 
 
© 2018 Ljuna Tours OÜ
All rights reserved
 
Telefon:(+372) 6 217 027, 6 217 123, 6 217 124, 6 212 433, 6 217 125
E-mail:info@ljunatours.ee
Estonia pst 5 - 202, Tallinn
10143, ESTONIA
Reg nr 10780849
KMKR EE100729524
Back to Top