Venemaa

 

VENEMAA FÖDERATSIOON (.RU)

Rahvaarv: 140 milj.
Suunakood: +7
Ajavöönd: GMT +2 kuni +12
Pindala: 17 098 242 km2
Pealinn: Moskva
Rahaühik: rubla (RUB)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: vene

VÄÄRT VAATAMIST

  1. St. Petersburg
  2. Novgorod
  3. Moskva
  4. Veliky Ustyug
  5. Yekaterinburg
  6. Kaukasus
  7. Tõva Vabariik
  8. Trans-Siberian Railway
  9. Baikali järv
  10. Tomsk
  11. Vladivostok
  12. Khabarovsk
  13. Kamchatka
  14. Ulan Ude

ASUKOHT JA KLIIMA

Venemaa ulatub Ida-Euroopast Ida-Aasiani. Kliima on eripaigus väga erinev riigi väga suure territooriumi tõttu, ehkki suuremal osal aladest on kontinentaalne või mõõdukalt kontinentaalne kliima pika külma talvega ja lühikese jaheda suvega. Kõrged mäed Venemaa lõunaosas ja Kesk-Aasias takistavad soojade õhumasside liikumist Venemaa territooriumile. Näiteks, talvekuudel on Põhja-Jäämeri täielikult kaetud jääga ja kujutab endast pigem suurt jäämassi, mis soodustab külma talve Venemaa põhjaregioonides. Riigi läänepoolse osa kliimat mõjutab Atlandi ookean, kuid see on üsna nõrk mõju, mis väljendub eeskätt Läänemere ranniku kõrgenenud õhuniiskuses. Sademete aasta keskmine tase Venemaa Euroopa territooriumil on ligi 800 mm, ent lõunaregioonides on see kaks korda väiksem – 400 mm. Siberis on sademete aasta keskmine norm 500 kuni 800 mm, mägispiirkondades kuni 1000 mm. Mis puutub õhutemperatuuri, siis kõige külmemaks peetakse Siberit, kus Verhojanski linna piirkonnas asub nn. “külmapoolus”, jaanuari keskmine temperatuur on seal ligi – 61 kraadi, aga veebruaris võib vahest langeda kuni -68° С. Arktika rannikul ei ole nii külm, kuid Põhja-Jäämere mõju tõttu langeb õhutemperatuur kuni -50° С. Kuid samad faktorid, mis soodustavad madalat temperatuuri talvel, soodustavad ka kuuma suve nendes regioonides: juuli keskmine õhutemperatuur Verhojanskis on +13° С, kuid vahest võib tõusta kuni +37° С. Euroopa osas on kliima mõõdukam, Musta mere rannikul aga pehme. Moskvas on jaanuari keskmine õhutemperatuur -16° С kuni -9° С, keskmine juuli temperatuur on aga 13° С kuni 23° С.

REISITINGIMUSED

Eesti kodanik peab Venemaale reisimiseks taotlema viisat. Täpsemat informatsioon viisa taotlemiseks leiate Vene Föderatsiooni Suursaatkonna kodulehelt. Viisat saab taotleda Vene saatkonnast Tallinnas, konsulaatides Tartus ja Narvas.

Erandina saavad viisavabalt Venemaale siseneda kindlatest sadamatest kruiisireisijad, kes ei viibi Venemaal kauem kui 72h. Viisavabad sadamad on:

  • Suursadam Peterburis (Большой порт; Санкт-Петербург)
  • Reisisadam Peterburis (Пассажирский порт; Санкт-Петербург)г)
  • Vladivostoki sadam (Владивосток; Приморский край)
  • Viiburi sadam (Выборг; Ленинградская область)
  • Kaliningradi sadam (Калининградская область)
  • Korsakovi sadam (Корсаков; Сахалинская область)
  • Novorossiiski sadam (Новороссийск; Краснодарский край)
  • Sotši sadam (Сочи; Краснодарский край)
  • Täpsem info: http://www.visitrussia.com/visas/visafreeentry.htm

    Kõik Venemaale reisivad välismaalased täitma inglise või vene keeles migratsioonikaardi. Kaardid on saadaval piiripunktides. Täidetud kaarti endaga kogu aeg kaasas kanda. Kaarti vajate maale sisenemisel ning oma Venemaal viibimisest teavitamisel (end. ajutise viibimise registreerimine). Lahkumisel võetakse kaart piirivalveametniku poolt ära.

    Välismaalaste ja kodakondsuseta isikute migratsiooniarvestuse seadus.  Venemaale ajutiselt sõitnud välismaalasel, kes viibib riigis üle 3 tööpäeva, tuleb oma viibimisest teavitada kohalikku migratsiooniameti üksust. Välismaalane, kes viibib riigis alaliselt, peab oma ajutisest viibimisest mitte elukohajärgses Venemaa territoriaalüksuses teavitama kohalikku migratsiooniameti üksust, kui ta viibib seal üle 7 tööpäeva.

    Kui välismaalane peatub Venemaal olles hotellis, sanatooriumis või muus majutusasutuses, peab välismaalase Venemaal viibimisest kohalikku migratsiooniteenistuse üksust teavitama nimetatud majutusasutus. Sellisel juhul teavitatakse välismaalase viibimisest Venemaal ka juhul, kui isik viibib Venemaal alla 3 päeva.

    Kui välismaalane ei ela hotellis ega muus majutusasutuses, peab välismaalase Venemaal viibimisest kohaliku migratsiooniteenistuse üksust teavitama kutsuja. Selleks tuleb kutsujale esitada reisidokument, viisa ning migratsioonikaart. Kutsujaks võib olla ükskõik milline Vene kodanik või juriidiline isik. Kutsuja täidab vormikohase ankeedi ning esitab selle välismaalase saabumisest 3 tööpäeva jooksul kohalikule migratsiooniteenistuse üksusele või saadab sinna kohaliku postiasutuse kaudu.

    Kui kutsuja ei saa mõjuvatel põhjustel ise välismaalase saabumisest teavitada, võib välismaalane ise oma saabumisest teavitada kohalikule migratsiooniteenistuse üksusele või saata kohaliku postiasutuse kaudu, lisades selleks kutsuja kirjaliku nõusoleku.

    Kohalik migratsiooniteenistuse üksus või postiasutus kontrollivad ankeedi täitmise õigsust ning teevad koheselt ankeedi ärarebitavale osale märke teate vastuvõtmise kohta. See märge ankeedi ärarebitaval osal on kinnituseks, et välismaalane on täitnud kohustuse teavitada enda Venemaale saabumisest tema arvele võtmiseks. Märkega ankeedi osa jääb kuni välismaalase riigist lahkumiseni välismaalasele, mida tuleb koos passi või passi koopiaga ja migratsioonikaardiga endaga alati kaasas kanda.

    Välismaalase riigist lahkudes tuleb kätte jäänud ankeedi osa anda kutsujale, kes on kohustatud selle viima kohalikku migratsiooniteenistuse üksusse, et välismaalane arvelt maha võetaks.

    Sellega seoses annab VF Välisministeerium välisriigi kodanikele riigis viibimise registreerimiseks järgmisi soovitusi:
    vaata siit. 
    Vene Föderatsiooni Suursaatkond Tallinnas:
    Pikk 19, Tallinn 
    Tel. 646 41 66 
    Faks 646 41 30 
    http://www.rusemb.ee 
    VF Välisministeerium:
    EV Suursaatkond Moskvas: 
    Konsulaarosakond 
    Malõi Kislovski pereulok 5 
    Tel. (+7 495) 737 36 48 
    e-mail: embassy@estemb.ru
    http://www.estemb.ru

    Eesti Peakonsulaat Sankt Peterburgis: 
    Bolshaja Monetnaja 14, 
    Tel. (+7 812) 702 09 24; (+7 812) 702 09 20 
    e-mail: consulate@peterburg.estemb.ru
    http://www.peterburg.estemb.ru

    Peterburi Peakonsulaadi Pihkva kantselei: 
    Narodnaja tn.25 
    Tel. (+7 811 2) 725 380 
    e-mail: konsulaat.pihkvas@mfa.ee

    TASUB TEADA

    Tähelepanuks:

    Välisministeerium ei soovita külastada Tšetšeeni Vabariiki, Ingušeetiat ja Dagestani.
    Ettevaatlik tuleks olla Kabardi-Balkaaria, Adõgee Vabariigis ja Põhja-Osseetias.
    Teatud Vene Föderatsiooni piirkonnad ja linnad on välismaalastele suletud, nende piirkondade külastamiseks tuleb eelnevalt hankida vastavailt ametivõimudelt eriluba.

    Autoga reisijad
    Alates 01.08.2011 hakkas Eesti-Vene piiril kehtima uus piiriületuskord kolmes maanteepiiripunktis: Narva-Ivangorod, Luhamaa- Šumilkina ja Koidula-Kunitsina Gora. Sõidukiga piiri ületamiseks saavad inimesed broneerida endale interneti või telefoni teel piiriületuseks sobiva aja. Seda saab teha:

    Ilma eelbroneeringuta piirile saabunud sõiduk saab elavasse järjekorda registreeruda ka piiripunkti läheduses oleval ametlikul ootealal, kas iseteeninduskioskis või ooteala teenindaja abil. Piiripunktis ootejärjekorda registreerida ei saa. Aega saab broneerida kuni 90 päeva ette.
    Interneti kaudu broneerides saab ootejärjekorra koha ja ooteala kasutamise eest maksta kas pangaülekande või krediitkaardiga, kõnekeskuse kaudu broneerides on võimalik tasuda krediitkaardi või mobiiltelefoni maksega.
    Lisainformatsiooni uue korra saab kohta ka siseministeeriumi koduleheküljelt, samuti saavad inimesed lisainfot küsida politsei- ja piirivalveameti infotelefonil 612 3000 tööpäeviti kell 8-18.
    Alates 01.08.2011 ei avalda Maksu-ja tolliamet enam oma koduleheküljel infot piirijärjekorra pikkuse kohta.

    Võimalike probleemide vältimiseks tuleks säilitada tavapärane tähelepanu enda ja oma asjade (dokumendid, raha jms) turvalisuse suhtes. Eriti tähelepanelik tasub olla rahvarohketes kohtades.

    Välisministeerium ei soovita külastada Tšetšeeni Vabariiki. Teatud Vene Föderatsiooni piirkonnad ja linnad on välismaalastele suletud, nende piirkondade külastamiseks tuleb hankida vastavailt ametivõimudelt eriluba.

    Otstarbekas on kanda endaga kaasas passi või  passi kehtiva viisalehe koopiat. Lähtuvalt Vene Föderatsiooni seadusandlusest on miilitsatöötajatel õigus kontrollida dokumente ja välismaalase riigis viibimise legaalsust. Tegemist on regulaarse ja rutiinse kontrolliga tänavatel, metroosissekäikude juures ja rahvarohketes kohtades.

    Õigeaegset väljasõitu takistavate asjaolude korral tuleb pöörduda koheselt lähimasse siseasjade passi- ja viisaosakonda ja olukorda kinnitada vastava tõendiga, näiteks ootamatut haigestumist arstitõendiga; autode rikkeid, röövimisi, avariisid, dokumentide kadumisi miilitsa tõendiga. Viisarežiimi rikkumise korral võidakse välismaalast karistada rahatrahviga ja ta kohtuotsusega maalt välja saata.

    Hädaabinumbrid: 
    tuletõrje - 01 
    miilits - 02 
    kiirabi - 03

     

    Elekter 220V, 50Hz


     
     
    © 2018 Ljuna Tours OÜ
    All rights reserved
     
    Telefon:(+372) 6 217 027, 6 217 123, 6 217 124, 6 212 433, 6 217 125
    E-mail:info@ljunatours.ee
    Estonia pst 5 - 202, Tallinn
    10143, ESTONIA
    Reg nr 10780849
    KMKR EE100729524
    Back to Top