«Ära loobu võimalusest olla õnnelik!»

6217125, 6217124, 6212433
Aadress: Narva mnt 7A-501, Tallinn, Eesti





Kasulik teada

Keel: Ametlik keel on Araabia keel, kuid igal pool kasutatakse ka inglise-, hindi-, urdu- ja farsikeelt. Viimastel aastatel, tänu vene turistidele, tekkisid Dubais suur hulk venekeelseid plakateid ja kuulutusi ning paljud müüjad ja hotelli töötajad valdavad vene keelt.

 

Usk: AÜE riiklik usk on islam, kuid lubatud on ka teised usud.

 

Kliima: Kuiv lähistroopiline kliima. Aasta keskmine hulk vihmaseid päevi - 5. Kõige parem aeg reisimiseks AÜE-sse on periood oktoobrist maini, millal õhu temperatuur on alates 18°C kuni 30°C. Sel perioodil (eriti veebruaris) on võimalikud vähese vihmaga päevad. Suvel õhu temperatuur võib tõusta kuni 50°C.

 

Aeg: Kuni 28. märtsini on kell Dubais 2 tundi rohkem kui Eestis. Dubais ei ole suveaega, seega on ajavahe 28. märtsist kuni 31. oktoobrini vaid tund.

Raha: Emiraatide rahaühik on dirhem. 1 USD = 3,65 dirhemit, 1 EUR = 4,35 dirhemit (august 2005).  AÜE`s aktsepteeritakse rahvusvahelisi krediitkaarte, paljudes kauplustes saab tasuda ka deebetkaardiga. ATM sularaha-automaadid on pankades, tänavatel ja ostukeskustes.

Ostud: Riigi külastajatele on pakkuda veel üks meeldiv puhkuse eripära, nimelt - haarav shopping eksootilistel araabia turgudel ja hiiglaslikes kaubanduskeskustes. Iga aasta toimuvad siin kuulsad kaubandulikud laadad. Iga üritus on seotud võrratu karnevaliga ning väljendab armastust shoppingu vastu, siin võite Te nautida värviküllaseid vaatepilte. 
Kõige parem aeg ostudeks on jaanuar, sest siis toimub Dubai Kaubanduslik festival. Festivali ajal müüvad tuhanded kaupmehed oma kaupa suurte allahindlustega. Iga päev on festivali programmis muljetavaldav ilutulestik, kontserdid, tantsud, loositakse kingitusi, toimub šhow vee peal ja suur hulk teisi esinemisi. Shoppingu keskuseks on tunnistatud Deir (Dubai): Nasser Skquer, Murshid Turg, Golden Souk. Siin on lihtne kaubelda, sellepärast võite julgelt vähendada esialgset hinda 2 korda, nii et tulemuseks saate Te reaalse summa. Nendele kes soovivad saada kvaliteetseid riideid ja jalanõud, soovitame külastada kaubanduskeskusi City Centre, Bur Juman Centre, Al Ghurair Centre, Walf Shopping Mall, Lamcy Plaza (koik Dubais), Shjard poed asuvad Al Wahada Street tänaval. 
Pöörake tahelepanu ka sellele, et paljudes hotellides on spetsiaalsed bussid, mis viivad turiste kauabanduskeskustesse.

Jootraha: Rahvusvahelise kombe kohaselt on ka Dubais kombeks head teenust ja teenindamist ära märkida 10% jootrahaga. Mõnes restoranis lisatakse jootraha automaatselt arvele, sellisel juhul on märkus lisatud menüüsse – eraldi jootraha pole vaja maksta. Ekskursioonide puhul on heaks tavaks jätta bussijuhil 3-5 Dh toa/perekonna peale.

Toll: Keelatud on erootilise sisuga trüki-ja videotoodete sissevedu ning selliste esemete sissevedu, mis võiksid solvata moslemite religioosseid tundeid ja omaksvõtmisi või mis väljendavad vaenulikku suhtumist riigi vastu. Eelkõige puudutab see ajakirju või videokasette, mis sisaldavad isegi kõige süütumatuid elemente erootikast. Rangelt kontrollitakse alkohoolsete jookide (2l. veini, 1l. kanget alkohoolset jooki, aga Sharjahisse - ainult 1 pudel emba kumba), tubakatoodete (2000 sigarette või 400 sigarit või 2kg tubakat), parfüümi ja lõhnavee (150 g) sissevedu. AÜE elanikele on alkohoolsete jookide sissevedu keelatud. Narkootikumite ja relvade sissevedu on samuti keelatud.  Kui meditsiiniekspertiis tuvastab Teil narkootikumide jälgi või kui Teid peetakse näiteks kinni purjusoleku pärast, siis kohtuotsuses kajastatakse nii purjusolek kui ka narkootikumide tarvitamine.  Ametlikult pakutakse alkohoolseid jooke ainult restoranides ja lennujaamas ning hotelli baarides (pudel õlu maksab umbes 3 USD). Iga valuuta sisse- ja väljavedu on piiramatu.

Alkohol: Kuna tegemist on islamimaaga, saab alkohoolseid jooke osta vaid hotellibaarist või ööklubist ja alkohol on kallis. Dubai lennujaamas saab peale saabumist alkohoolseid jooke osta Duty-free poest. 
Sharjah on aga täielikult alkoholivaba emiraat, kaasatoodud vägijooke saab tarbida vaid hotellitoas. NB! Avalikes kohtades (tänavatel, parkides) on alkoholi tarbimine keelatud. Purjuspäi pole soovitav ringi luusida. Pea kõikjal jälgib korrareegleid kombluspolitsei.

Autorent: Autot saab rentida vähemalt 21-aastane isik, vajalik on rahvusvaheline juhiluba. AÜE-s on esindatud rahvusvahelised autorendifirmad, kliimaseadmega väikeauto rendihind algab 45 USA dollarist päevas, lisandub kindlustus USD 12. Bensiiniliiter maksab 1,75 dirhemit. Kütusehinna muutudes maailmaturul, muutub ka bensiini hind AÜE-s. Tänavatel ja maanteedel liikluspolitseid ei kohta - kõikjal on valvekaamerad. Kiiruse ületamise, sõidu ajal mobiiltelefoniga rääkimise ja muude rikkumiste korral on trahvid kopsakad - arve saate rendiautot tagastades. Parkimine Dubai südalinnas maksab olenevalt piirkonnast 1-3 AED / tund.

Takso: Tänapaeval on Dubais kahte liiki taksosid - taksod ilma mõõturiteta ja "Dubai Transport" kompanii taksod, kuhu on seatud mõõturid. Viimases makstakse sõidu alustamise eest 2 dirhemit ja siis iga kilomeetri eest 1 dirhem. Taksodes, milles puuduvad mõõturid, on kasulik kohe hind kokku leppida. Minimaalne takso sõit maksab 5 dirhemit.

Rahvuslikud eripärad: Naiste riided peavad olema vabad, ruumikad. Mehi tervitatakse kerge kummardusega, mitte käesurumisega. Abielunaistel ei tohi võtta käest kinni. Araablase majja ei siseneta jalanõudes. Kui peremees läheb Teie eest ja siseneb jalanõudes, siis see keeld ei kehti.
Araablased on väga pika vihaga ja kättemaksuhimulised. Kättemaks võib toimuda isegi 10a pärast. 
Toitu ja jooke tuleb anda ja võtta parema käega. Kui kahvlid puuduvad, siis tuleb loputada veega parem käsi ja võtta toitu näpuotstega. Kindlasti ei soovita pakkuda kohalikele elanikele alkohoolseid jooke kui kingitust või suveniiri. Ei tohi käija palvetajate ees. 
Ramadaani ajal ärge sööge, ärge jooge ja ärge närige nätsu tänavatel ja avalikes kohtades kuni päikeseloojanguni. 
Ramadaan - moslemite paastukuu; traditsioonide mitteaustamise eest võib saada trahvi või isegi vanglakaristuse. 
Moslemite maal on vajalik partneriga suhelda austades kohalikke tavasid. Kohtumine algab käesurumisega ning kindlasti on vaja vaadata oma partnerile silma. Tervituse ajal ei tohi teises käes hoida sigaretti või hoida käsi taskus. Vestlust alustatakse alati küsimusest enesetunde ja pereliikmete tervise kohta. 
Selle riigi kodanikid ei kiirusta ja ei armasta riskida. Ettevõtjad valdavad suurepäraselt inglise keelt, selles keeles vormistatakse ka kõik dokumendid.

Ramadaan: Ramadaani ajal on restoranid päevasel ajal suletud. Hotellides on päeval tavaliselt avatud vaid üks restoran, baaride lahtiolekuajad on piiratud. Ramadaani ajal ei tohi päiksetõusust loojanguni avalikus kohas süüa, juua ega suitsetada. Kaubanduskeskused ja poed avatakse tavapärasest paar tundi hiljem, need on lahti hilisööni. Ekskursiooniprogrammis võib olla muudatusi.

Rannad: Dubais on kaks avalikku liivaranda: Al Mamzar (umbes 7 km Dubai keskusest) ning Jumeirah Beach (15 km Dubai keskusest). Al Mamzar`i avalikus rannas rannatoole ega päikesevarje ei ole. Sissepääs tasulisse randa maksab 5 dirhemit. Jumeirah Beach avalikus rannas saab rannatoole ja päikesevarje tasu eest rentida, rohkem privaatsust pakub tasuline Jumeirah Beach Park rand (sissepääs 5 dirhemit). Jumeirah Beach`i tasulises rannas on restoran, Al Mamzar`i tasulises rannas saab osta suupisteid. Enamikest linnahotellidest käib iga päev tasuta buss Al Mamzar`i või Jumeirah Beach` randa. Buss väljub hotellist tavaliselt kell 9 hommikul, tagasi hotelli kell 12 või 13. Rannas tuleb kasutada isiklikku rannarätti, hotellirätikuid ei tohi kaasa võtta. Rannahotellidel on enamasti privaatne rand, kus rannatoolid ning päikesevarjud on hotelli külalistele tasuta. Alkohoolseid jooke tohib juua vaid hotellide privaatrandades (v.a. hotellid alkoholivabas emiraadis Sharjah`s).

Pildistamine: Kohalike naiste pildistamist peetakse ebasündaks ja ka meestelt on heaks kombeks enne luba küsida. Naiste pildistamist loetakse solvanguks ja selle eest võidakse Teid maalt välja saata. Pildistada ei tohi ka sõjaväelisi objekte, šeigi paleed, politseid (tuleb luba küsida).

Riietumine: Dubais ollakse turistide riietuse suhtes vabameelsemad kui teistes araabia riikides. Ehkki pea kõik on lubatud, tuleks siiski hoiduda kohalike elanike tundeid ja kombeid solvavatest sügavalt dekolteeritud kleitidest, liiga lühikestest seelikutest ja liibuvatest pükstest. Rannas ja basseini ääres on ujumisriided normaalsed, hotellide restoranidesse nendega minna ei sobi. Topless on siiski välistatud. Kohaliku sündsustunde piir on põlved ja küünarnukid. 
NB! Restoranid ja ööklubid eeldavad külastajatelt pidulikumat riietust. Lühikestes pükstes, teksastes ja spordijalatsites üldjuhul restorani ei pääse.


 
 
© 2018 Ljuna Tours OÜ
All rights reserved
 
Telefon:(+372) 6 217 027, 6 217 123, 6 217 124, 6 212 433, 6 217 125
E-mail:info@ljunatours.ee
Estonia pst 5 - 202, Tallinn
10143, ESTONIA
Reg nr 10780849
KMKR EE100729524
Back to Top