«Ära loobu võimalusest olla õnnelik!»

6217125, 6217124, 6212433
Aadress: Estonia pst 5-202


Edasi
Reisitingimused
Uudised
Teenustasu
Reisikindlustus
Liisi liising
Lühendid turismis
Valuutakursid
Lennuinfo
GDPR
Vaktsineerimine
OLULINE INFO SEOSES HETKE OLUKORRAGAUudised

Alates 21.08.2021 muutis Montenegro riiki sisenemise tingimusi karmimaks. Kõik reisijad, kes sõidavad Montenegrosse peavad olema täitnud vähemalt ühe allpool olevatest tingimustest ning omama kas:

  • vaktsineerimissertifikaati - osalise või lõpliku vaktsineerimise tõendamiseks;
  • negatiivset PCR testi tulemust, mis on tehtud mitte varem kui 72 tundi enne riiki sisenemist (k.a lapsed alates 5 eluaastast);
  • sertifikaati PCR või antigeeni testi positiivse tulemuse kohta,mis on tehtud rohkem kui 14 ja vähem kui 180 päeva enne riiki sisenemist tõendamaks, et koroonaviirus on läbi põetud;
  • negatiivset antigeeni testi, mis ei ole vanem kui 48 tundi (k.a lapsed alates 5 eluaastast).

Alates 05.06.2021 ei nõua Montenegro enam Euroopa Liidust saabuvatelt lennureisijatelt riiki sisenemisel koroonaviiruse PCR-testi tegemist. Kuigi viirusenäitajad on languses, peame olema endiselt ettevaatlikud ja vastutustundlikud ning seetõttu on vaktsineerimata ja COVID-19 viirust mitte põdenud reisijatel soovituslik teha enne reisi üks allolevatest testidest*:

  • PCR-test (kurguloputusega või ninaneelust);
  • antigeeni kiirtest, et veenduda enese ja kaasreisijate tervise ohutuses ning puhata muretult.

Eelnimetatud testide alternatiiviks on võtta reisile kaasa QR-koodiga vaktsineerimistõend või kirjalik arstitõend COVID-19 läbipõdemise kohta.

Reisijad, kes saavad Montenegros viibides COVID-19 positiivse testitulemuse, peavad jääma isolatsiooni ja ostma omal kulul tagasituleku piletid. Sõltuvalt hotellist, ei pruugi reisija saada majutuse pikendamist või kaasnevad sellega lisakulud. Pikendamise puhul ei pruugi reisijad sama kategooria tuba saada, vaid see võib osutuda eelmisega võrreldes oluliselt kehvemaks.

Kõik Eestisse saabujad peavad enne tagasireisi algust täitma piiriületaja ankeedi, mida on võimalik täita Terviseameti iseteeninduse lehel kuni kolm päeva enne Eestisse saabumist. See aitab vältida järjekordade tekkimist riiki saabumisel. Reisilt naastes kohaldub eneseisolatsiooni kohustus neile, kes ei ole COVID-19 vastu vaktsineeritud või koroonaviirust läbipõdenud.

Vastutustundliku reisimise teavet, sh reisilt naasmise, piiriületaja deklaratsiooni ja eneseisolatsiooni kohta leiad SIIT!

04.06.2021

Anname teada, et alates 03.06.2021 muutusid Montenegrosse sisenemise tingimused.

  • Reisijad, kes on lõplikult vaktsineeritud COVID-19 vastu, peavad reisile kaasa võtma ingliskeelse vaktsineerimissertifikaadi ning seda vajadusel esitama. Lõpliku vaktsiinidoosi saamisest peab olema möödunud vähemalt 14 päeva.
  • Reisijad, kes on COVID-19 viiruse läbi põdenud, peavad enne reisi tegema koroonaviiruse IgG antikehade kvantitatiivse analüüsi või esitama sertifikaadi positiivse PCR testi kohta. COVID-19 poolt põhjustatud infektsiooni läbipõdemisele viitab antikehade analüüsi või PCR testi positiivne tulemus.
  • Reisijad, kes ei ole lõplikult vaktsineeritud ega COVID-19 haigust läbi põdenud, on kohustatud esitama negatiivse tulemusega COVID-19 sertifikaadi PCR* või antigeeni testi (RAT)** kohta.

* COVID-19 PCR test peab olema tehtud mitte varem kui 72 tundi enne riiki sisenemist.
**COVID-19 antigeeni test mitte varem
 kui 48 tundi enne riiki sisenemist.

12.05.2021

Alates 28.05.21 alustame lennata Montenegrosse!
Siin on Turvalisusmeetmed Montenegrosse reisimisel.
PCR test
- Kõik reisijad vanuses alates 5 a., kes ei ole lõplikult vaktsineeritud ega COVID-19 haigust läbi põdenud, peavad Montenegro reisile kaasa võtma inglise keelse COVID-19 sertifikaadi negatiivse PCR-testi kohta, mis peab olema tehtud mitte enne kui 72h enne riiki sisenemist.
- Oluline on broneerida PCR koroonatesti tegemise aeg võimalikult varakult. Reisija kohustub esitama negatiivse testitulemusega sertifikaadi Tallinna lennujaamas ja sihtkohas. Sertifikaat peab olema võetud kaasa paberkandjal.
Vaktsineeritud
- Reisijad, kes on lõplikult vaktsineeritud COVID-19 vastu, ei pea PCR testi tegema. Vaktsineeritud reisijad peavad reisile kaasa võtma ingliskeelse vaktsineerimissertifikaadi ning seda vajadusel esitama. Lõpliku vaktsiinidoosi saamisest peab olema möödunud vähemalt 14 päeva. Sertifikaat peab olema originaal paberkandjal.
- Reisijad, kes on COVID-19 viiruse läbi põdenud, saavad Montenegrosse siseneda kui neil on olemas sertifikaat koroonaviiruse IgG antikehade kvantitatiivse analüüsi positiivse tulemusega, mis näitab, et riiki siseneja on koroonaviiruse läbi põdenud. Test peab olema tehtud mitte enne kui 30 päeva enne riiki sisenemist.

Sihtkohas
- Sihtkohas on näomaski kandmine kohustuslik kõikides avalikes kohtades, sh tänaval ja kauplustes ning ühiskondlikus transpordis. Avalikes kohtades kehtib nõue hoida teiste inimestega distantsi 1,5-2 meetrit.
- Enamustes avalikes kohtades rakendatakse üldist täituvusreeglit, mis on tavapärasest mahutavusest vähemalt 50% võrra väiksem.
- Montenegros järgitakse rangelt Maailma reisi- ja turisminõukogu (World Travel & Tourism Council - WTTC) poolt väljatöötatud turvalisuse protokolle. Väga tugeva kontrolli on läbinud sihtkoha lennujaama-, transfeeride- ja hotelli personal, samuti teised meie poolt vahendatavad teenused ja teenindajad.


 
 
© 2018 Ljuna Tours OÜ
All rights reserved
 
Telefon:(+372) 6 217 027, 6 217 123, 6 217 124, 6 212 433, 6 217 125
E-mail:info@ljunatours.ee
Estonia pst 5 - 202, Tallinn
10143, ESTONIA
Reg nr 10780849
KMKR EE100729524
Back to Top