«Ära loobu võimalusest olla õnnelik!»

6217125, 6217124, 6212433
Aadress: Estonia pst 5-202


TenerifeTenerife

Tenerife saar erineb teistest Kanaari saartest oma ülilopsaka looduse poolest. Tenerife au ja uhkus on Hispaania kõrgeim mäetipp, 3718 meetri kõrgune Teide vulkaan.

Mööda mäenõlva alla väikelinna Puerto de la Cruzi laskudes satute aga maailma kauneimaks oruks peetavasse Orotava orgu, kus viljakal pinnasel võib näha kõrvuti nii viinamarja- kui banaaniistandusi, kaktuseid, palmi-, mandli- ja pähklisalusid. Kõige iseloomulikum puu on aga pika ea sümboliks peetav draakonipuu. Väidetavalt kasvab maailma vanim 2000-aastane draakonipuu just Tenerifel. Kogu taimeliikide rikkust üheskoos on võimalik näha Puerto de la Cruzis asuvas Europpa suurimas Loro papagoipargis.
Saare lõunaosa kaks kaunimat kuurorti on Playa de las Américas ja Los Cristianos. Neid ühendab 12-kilomeetrine rannapromenaad. Siinsed rannad Playa de las Vistas, Playa de las Caletillas ja Playa de los Cristianos on lõunaranniku kõige kenamad - kuldkollase liiva, kirevavärviliste päikesevarjude ja vaiksete ookeanisoppidega, mida aeg-ajalt elustavad vahusemad lained. Hotellide romantilistest ärklitubadest näeb rannapromenaadi vilgast saginat.
Käänuliste tänavate, väikeste kohvikute, võluva paadisadama ja kaljugigantidega idülliline Los Gigantes saare lääneosas on Playa de las Américase kõrval puhkajate seas populaarsuselt teine paik. Selle piirkonna suurima kuurortlinna Los Gigantesi rand on kaetud musta liivaga ning ääristatud püstloodis saja meetri kõrguseni ookeani kohale küünitavate kaljudega.

Liivarandu võib kohata Tenerifel küll igal sammul, kauneimaks peetakse aga pealinnast Santa Cruzist 8 km kirdes, väikese küla San Andrese külje alla asuvat Teresitase randa, mis on kuulsaks saanud eelkõige tänu Sahara kõrbest kohale veetud liivale.
Kõikvõimalikku meelelahutust alates veespordist ja lõpetades mitmekülgse ööeluga pakuvad aga kõik tuntud turismilinnad: nii Los Gigantes, Costa del Silencio, los Cristianos, Playa de las Americas kui loomulikult ka pealinn Santa Cruz.
Veebruaris upub saar kuuks ajaks sarnaselt naabersaarele Gran Canariale karnevalimöllu. Selleks ajaks halvab saare elu ööpäevaringne tants ja muusika. Toimuvad paraadid ja tänavapeod, võistlused ja näitused, ilutulestikud ja fantaasiaetendused. Karnevalipidustused toimuvad veebruaris ja märtsis 3 nädala jooksul. Neid peetakse maailmas suuruselt teiseks karnevaliks. Tenerifel peetakse karnevali põhiliselt Santa Cruzis.Sadamas algavad protsessioonid, valitakse karnevalikuninganna, tantsitakse ja lauldakse ööpäevaringselt. 
 
© 2018 Ljuna Tours OÜ
All rights reserved
 
Telefon:(+372) 6 217 027, 6 217 123, 6 217 124, 6 212 433, 6 217 125
E-mail:info@ljunatours.ee
Estonia pst 5 - 202, Tallinn
10143, ESTONIA
Reg nr 10780849
KMKR EE100729524
Back to Top